Odzyskiwanie danych w pozytywne sposóby.

Odzyskiwanie danych Jaki jest koszt odzyskiwania danych?

Odzyskiwanie danych zwykle odbywa się w czystym pomieszczeniu, gdzie przeszkoleni inżynierowie pracują bezpośrednio z uszkodzonymi danymi. Po naprawieniu urządzenia dane są przenoszone na urządzenie wtórne, takie jak zewnętrzny dysk twardy lub pamięć flash. Koszty odzyskiwania danych są zróżnicowane i zależą od poziomu uszkodzenia, czasu potrzebnego do zakończenia odzyskiwania oraz opłat za części i sprzęt. Inżynierowie zajmujący się odzyskiwaniem danych czasami mylą procedury wyceny, co sprawia, że do obliczenia kosztów odzyskiwania danych konieczne jest skorzystanie z usług strony trzeciej.

Tabela alokacji plików

Często zdarza się, że plik ma wiele wersji. W takiej sytuacji odzyskanie pliku może wymagać dostępu do tabeli alokacji plików. Tabela ta zawiera najbardziej wyczerpujące informacje o pliku. Na przykład usunięty plik może być przechowywany w dwóch lub więcej segmentach na dysku. Jeżeli partycja jest pofragmentowana, plik może być przechowywany w kilku różnych segmentach. Na szczęście nowoczesne oprogramowanie do odzyskiwania danych może z łatwością zlokalizować te różne wersje pliku.

Tablica alokacji plików jest ważną częścią systemu plików FAT i jest wymagana do działania dysku twardego. Utrata tablicy alokacji plików uniemożliwia użycie lub zlokalizowanie pliku. Poniższe kroki mogą pomóc w odzyskaniu utraconych danych. Jeżeli masz dysk twardy z wieloma partycjami, najpierw sprawdź, czy jest on sformatowany w systemie FAT czy NTFS. Jeśli tak, należy utworzyć plik obrazu.

Pierwszym krokiem w przywracaniu utraconych danych jest określenie lokalizacji pliku w tablicy alokacji plików. System plików FAT został pierwotnie zaprojektowany dla dyskietek o rozmiarze klastra wynoszącym 12 lub 16 bitów. Obecnie jednak system plików FAT został rozszerzony na wiele sposobów. Na przykład obsługuje większe dyski twarde i obsługuje system NTFS. Ale skąd wiadomo, czy lokalizacja pliku jest prawidłowa?

Po pierwsze, określenie lokalizacji pliku w tablicy alokacji plików FAT. Lokalizacja pliku w systemie FAT jest określana na podstawie tabeli, która opisuje rozmieszczenie klastrów na dysku. Lokalizacja pliku w tabeli alokacji plików jest spisem treści systemu operacyjnego i ma kluczowe znaczenie dla przywracania danych w systemie FAT. W przypadku jej braku lub uszkodzenia danych nie będzie można odczytać.

Odzyskiwanie usuniętych plików

Jeśli przypadkowo usunąłeś plik z dysku twardego, możesz się zastanawiać, jak go odzyskać. Można spróbować go przywrócić za pomocą przeglądarki Repliki. Aplikacja ta jest dostępna w różnych wersjach. Usunięte pliki mają przyciemnioną ikonę. Aby odzyskać najnowszą wersję, należy skopiować dokument i wkleić go do nowej lokalizacji. Możesz też przeciągnąć i upuścić ikonę pliku, aby znaleźć starszą wersję.

Inna metoda polega na znalezieniu pliku, z którego został usunięty, i kliknięciu go prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz folder, który go zawiera. Jeśli został usunięty folder, wybierz ten, który znajduje się w sekcji „Inne utracone pliki”. Podobnie można użyć funkcji „Filtr”, aby określić konkretną lokalizację. Po znalezieniu pliku lub folderu wystarczy kliknąć zielony przycisk „Odzyskaj” i zapisać przywrócony plik.

Następnie wybierz pliki, które chcesz odzyskać, i kliknij przycisk Odzyskaj. Po wybraniu lokalizacji możesz kliknąć przycisk OK, aby zapisać odzyskane dane. Nie używaj tego samego urządzenia, na którym utraciłeś pliki, ponieważ spowoduje to nadpisanie plików i dalsze ich uszkodzenie. Jeśli nie chcesz korzystać z Kosza, możesz go otworzyć, klikając prawym przyciskiem myszy jego ikonę. Aby przywrócić pliki, wybierz lokalizację i kliknij przycisk OK w celu potwierdzenia przywrócenia.

Następnie wybierz pliki, które chcesz odzyskać, i kliknij przycisk Odzyskaj. Po wybraniu lokalizacji możesz kliknąć przycisk OK, aby zapisać odzyskane dane. Nie używaj tego samego urządzenia, na którym utraciłeś pliki, ponieważ spowoduje to nadpisanie plików i dalsze ich uszkodzenie. Jeśli nie chcesz korzystać z Kosza, możesz go otworzyć, klikając prawym przyciskiem myszy jego ikonę. Aby przywrócić pliki, wybierz lokalizację i kliknij przycisk OK w celu potwierdzenia przywrócenia.

Kosz jest dobrym miejscem do szukania usuniętych plików. Większość zadań wymagających intensywnego zapisu polega na pobieraniu muzyki lub filmów albo instalowaniu nowego oprogramowania. Dwukrotne kliknięcie Kosza spowoduje wyświetlenie zawartości folderu. Usunięte pliki mogą pochodzić sprzed dnia lub dwóch. Na szczęście istnieją inne sposoby odzyskiwania usuniętych plików. Poniżej przedstawiono kilka najpopularniejszych metod. Możesz je wypróbować, jeśli masz kopie zapasowe.

Martwy lub fizycznie uszkodzony dysk twardy może być prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza jeśli znajdują się na nim ważne dane. Może on również stać się potencjalną ofiarą złośliwego oprogramowania. Na przykład oprogramowanie Annabelle ransomware może zaszyfrować pliki i zablokować komputer. Choć może Cię kusić samodzielna próba odzyskania danych, możesz łatwo uszkodzić dysk twardy i stracić dane na zawsze. Przed rozpoczęciem próby odzyskania danych z fizycznie uszkodzonego dysku twardego należy wyłączyć komputer i utworzyć kopię zapasową danych.

Jeśli uważasz, że masz martwy lub fizycznie uszkodzony dysk twardy, powinieneś zacząć od pobrania programu do odzyskiwania danych na zewnętrzne urządzenie pamięci masowej. Po pierwsze, pobierz program na urządzenie pamięci masowej, takie jak zewnętrzny dysk twardy. Po drugie, zapisz oprogramowanie na dysku zewnętrznym, ponieważ znacznie łatwiej będzie odzyskać dane z zewnętrznego dysku twardego. Ponieważ dyski twarde mają wiele ruchomych części, łatwo mogą ulec awarii. Uszkodzenia fizyczne, takie jak przepięcie lub wirus komputerowy, mogą uniemożliwić dostęp do dysku.

Następnym krokiem jest znalezienie usługi odzyskiwania danych. Można w tym celu skorzystać z bezpłatnego narzędzia online lub skontaktować się z firmą świadczącą usługi odzyskiwania danych i zapłacić jej za odzyskanie danych. Dostarczy ona informacje o wysyłce i poda koszt przywrócenia danych. Do odzyskiwania danych z martwych lub fizycznie uszkodzonych dysków twardych używa się specjalistycznego sprzętu w pomieszczeniach czystych.

Koszt odzyskiwania danych

Często zadawanym pytaniem jest: jaki jest koszt odzyskiwania danych. Na koszt odzyskiwania danych wpływa kilka czynników. Zazwyczaj proces odzyskiwania danych kosztuje 500 USD lub więcej. Cena może się jednak znacznie różnić. Niektóre firmy ogłaszają niskie ceny, które nie są realistyczne, ponieważ odzyskują tylko najłatwiejsze przypadki, a resztę uznają za niemożliwą do odzyskania. Nigdy nie należy ufać firmie, która reklamuje się niskimi cenami, ale ma świetne opinie. Zamiast tego należy sprawdzić ceny kilku firm, zanim wybierze się jedną.

Cena odzyskiwania danych różni się znacznie w zależności od rodzaju nośnika pamięci. Na przykład odzyskanie danych z dysku twardego będzie kosztować mniej niż z dysku NAS. Zależy to również od rodzaju uszkodzenia i czasu potrzebnego do przywrócenia danych. O ile czas potrzebny na przywrócenie dysku twardego może być czynnikiem decydującym o cenie, o tyle sam proces odzyskiwania danych może się znacznie różnić. Niektóre zadania wymagają mniej czasu i prostszego sprzętu, podczas gdy inne mogą wymagać użycia specjalnych narzędzi.

W zależności od rodzaju użytego nośnika i pamięci masowej odzyskiwanie danych może kosztować setki lub tysiące dolarów. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o odzyskaniu danych skonsultować się z profesjonalistą. Jest to szczególnie ważne, jeśli niedawno sformatowałeś komputer i nie jesteś pewien, jak postąpić. Wiele firm stosuje różne opłaty za odzyskiwanie danych. W niektórych przypadkach proces ten może być bezpłatny, podczas gdy inne firmy pobierają niewielką opłatę.

Wiele firm zajmujących się odzyskiwaniem danych pobiera z góry opłatę za analizę nośnika. Nawet jeśli odzyskają Twoje dane, i tak będziesz musiał zapłacić za części zamienne, które są kosztowne. Jeśli nie potrzebujesz danych, nie przejmuj się opłatą. Lepiej jest wydać dodatkowe pieniądze na profesjonalne odzyskiwanie danych. Nie zapominaj też, że koszt nowego dysku twardego jest istotnym czynnikiem. I chociaż firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych mogą pobierać wyższe opłaty za wymianę dysku twardego niż inne firmy, często mogą zaoferować niższe ceny.

Znalezienie dostawcy usług odzyskiwania danych

Jeśli potrzebujesz usługi odzyskiwania danych, aby znaleźć najlepszą firmę, musisz koniecznie zapoznać się z referencjami i poleceniami poprzednich klientów. Jeśli firma zajmująca się odzyskiwaniem danych jest dobrze rozpoznawalna, poprzedni klienci prawdopodobnie chętnie podzielą się z Tobą swoimi opiniami. Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest cena usług odzyskiwania danych. Ważne jest, aby wybrać firmę o najniższej cenie, ale równie ważne jest, aby wybrać taką, która cieszy się dobrą reputacją.

Ważne jest także znalezienie usługi odzyskiwania danych, która nie pobiera opłat za nieudane odzyskanie danych. W przeciwieństwie do innych usług, usługi odzyskiwania danych nie powinny pobierać opłat za nieudane odzyskiwanie danych. Ponadto użytkownik może ocenić i wypróbować oprogramowanie przed podjęciem decyzji. Niektóre programy oferują nawet gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu można je wypróbować przed dokonaniem zakupu. Należy jednak uważnie wybrać usługę, która oferuje bezpłatne testy, aby można było ocenić jej skuteczność.

Przed wyborem usługi odzyskiwania danych upewnij się, że firma, którą bierzesz pod uwagę, ma swoje oddziały w całych Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Firma posiada trzy w pełni wyposażone laboratoria w Dallas, Chicago i Houston. Centra serwisowe znajdują się w większości amerykańskich miast. Powinieneś znaleźć serwis, który spełni Twoje potrzeby i pozwoli Ci na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania, możesz zadzwonić do kilku różnych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych w Twojej okolicy.

Większość firm zajmujących się odzyskiwaniem danych pobiera opłaty w wysokości od 200 do 700 USD za pełną usługę, ale w przypadku większych urządzeń mogą one sięgać nawet kilku tysięcy dolarów. Porównując ceny, należy szukać firm, które oferują bezpłatną wycenę i wysyłkę. Należy również zapytać o gwarancje, które uchronią nas przed wydaniem setek dolarów w przypadku, gdy plików nie da się odzyskać. Na koniec warto dowiedzieć się, jaki jest czas oczekiwania na odzyskanie danych. Może on wynosić od jednego do dwóch tygodni. Należy również dowiedzieć się, czy firma oferująca odzyskiwanie danych oferuje przyspieszone odzyskiwanie danych.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Previous post Odzyskiwanie danych w stanowczy badania.
Next post Odzyskiwanie danych niezawodny tryb.